معرفی پروژه

 

مرکز هنرهای نمایشی Lincoln ۲

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

<?xml:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:smarttags" />LincolnCenter for the Performing Arts 2

New York

Diller Scofidio + Renfro

Fox and Fowle Architects

 

جعفر بزاز

 

در طرح ارائه شده توسط Diller Scofidio و Renfro، برای افزایش حس دعوت­کنندگی، ورودی مجموعه به­صورت یک لابی شیشه­ای در نظر گرفته شد. همچنین برای بازآرایی فضای حدفاصل Broadway و خیابان Amsterdam، مطابق برنامه­ریزی پروژه که اولویت با عابرین پیاده و بازدیدکنندگان و سهولت دسترسی آنها بود، عرض پیاده­روهای طرفین افزایش یافت. این امر ضمن بهبود سیرکولاسیون و دسترسی پیاده، موجب افزایش امنیت پیادگان نیز شده است.

به­خاطر قرارگیری این مجموعه در دو سوی خیابان شصت­وپنجم، جهت برقراری ارتباط دو قسمت مجموعه (قسمت شمالی و جنوبی) یک پل عابر پیاده طراحی شده است. این پل، کم­عرض و با مصالح نیمه­شفاف طراحی گردیده است تا مانع آفتاب­گیری خیابان باریک­شده شصت­وپنجم نشود.

 

در قسمت شمالی مجموعه، فضاهای عمومی قرار گرفته­اند که این فضاها ضمن تلفیق با محوطه دانشگاه، به­صورت میدانی برای استفاده شبانه­روزی مردم و دانشجویان عمل می­کنند. 

دسترسی مستقیم مراجعان به این میدان، از طریق شیب­راه سبز سهمی شکلی است که از ورودی مجموعه به میدان و استخر منتهی می­شود. این استخر بالاتر از سطح میدان و در ارتباط با مجسمه Henry Moore، موجود در میدان، قرار گرفته است.

نکته قابل توجه این که، تلفیق لنداسکیپ و معماری، همواره هدف اصلی معماران در طراحی این مجموعه بوده است. امکانات و فضاهای رفاهی و آسایشی در نظر گرفته شده برای مراجعان، در ارتباط با داخل و خارج (هوای آزاد) مجموعه قرار دارند. طراحی ساختمان رستوران نیز در جهت رسیدن به این هدف، حفظ امتداد بصری میدان و برقراری ارتباط فضای داخلی رستوران با فضای عمومی، به­صورت سقف شیب­دار با پوشش چمن طراحی شده است.

 

قسمت جنوبی مجموعه نیز، از سوی انجمن فیلم Lincoln، برای برگزاری جشنواره فیلم نیویورک، در نظر گرفته شده است. این قسمت به­عنوان یک مجموعه جدید سینمایی، علاوه بر بخش­های جشنواره، شامل قسمت­های آموزشی، نمایش فیلم و ... خواهد بود.

طبق برنامه زمان­بندی، عملیات اجرایی مرکز هنرهای نمایشی Lincoln، در سال 2006 آغاز و در سال 2009 به بهره­برداری خواهد رسید.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

این یادداشت به­همراه یادداشت قبلی در روزنامه همشهری مورخ چهار­شنبه 17فروردین­ماه 84 به چاپ رسیده است.

/ 3 نظر / 11 بازدید
شمارشگر

با سلام ! داشتن اطلاعات از تعداد مراجعه کنندگان به سایت و بررسی تحلیلی و آماری از نوع و ترکیب آنهاامروزه یکی از ضروریات کار هر مدیر سایتی می باشد . اين يک سيستم آمار گيری از بازديدکنندگان سايت یا وبلاگ شماست که نمودارها و تحليل های آماری زيادی از بازديدکنندگان سايتتان را به شما ارائه خواهد نمود و احتياج به ثبت نام نيز ندارد. با تشکر.... کتاب ایران.

CINEMARCH

برای شما سالی سرشار از کاميابی آرزو می‌کنم.

الهام

سلام خيلی برام اين دو تا مطلبت جالب بود . ..