<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

معرفی پروژه

مرکز هنرهای نمایشی Lincoln ۱

<?xml:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:smarttags" />LincolnCenter for the Performing Arts 1 

New York

Diller Scofidio + Renfro

Fox and Fowle Architects

جعفر بزاز

 

مرکز Lincoln در شهر نیویورک، ترکیبی از یک مجموعه فرهنگی و یک فضای شهری است که همانند پلی، قسمت شمالی و جنوبی خیابان شماره شصت­وپنجم غربی این شهر، حد فاصل میان خیابان Amsterdam و Broadway را، به­هم گره می­زند. طراحی این مرکز توسط Diller Scofidio و Renfro، با مشارکت گروه معماران Fox and Fowle انجام گرفته است.

طراحان این مجموعه در نظر داشتند با ارائه طرحی کانسپچوال، در ضمن برخورداری از روح اصیل معماری دهه 1960، با به­کارگیری عناصر شفاف و سیال، سرزندگی و روح تازه­ای را به این مجموعه فرهنگی ببخشند.

 

Liz Diller عضو تیم طراحی در خصوص این پروژه می­گوید:

"هدف ما تلفیق فضای مجموعه فرهنگی با فضای شهری و برعکس بود. بدین منظور سعی کردیم، هیجان درون سالن­های اجرا را به فضای عمومی مابین سالن­ها و نیز خیابان­های مجاور انتقال دهیم و این ایده نیازمند آن بود تا فراتر از مرزهای مابین معماری، طراحی شهری، منظر شهری و لنداسکیپ عمل نماییم."

استفاده از فرم­های مدرن درون محوطه تئاتر قدیمی، طراحی نمای شفاف، هم­تراز قرار دادن ورودی­ها با سطح خیابان، نورپردازی مهیج، ایجاد نشانه­ (جهت­دار و اطلاعاتی) برای تسهیل جهت­یابی بازدیدکنندگان و دادن هویتی خاص برای خیابان، از جمله تمهیداتی است که برای خوانایی مجموعه به عنوان یک محور فرهنگی (مجموعه­ای در ارتباط با خیابان)، در نظر گرفته شده است.

 

برای افزایش وضوح مجموعه از خیابان و داشتن کاراکتری ویژه، در تقاطع خیابان شصت­وپنجم و Broadway، طبقه فوقانی تالار Tully به­صورت کشیده و تاق مانند در نظر گرفته شده است که با نمای شیشه­ای خود خصوصا در طبقه بالا، جلوه خاصی از بیرون به درون و از درون به بیرون بخشیده است.

/ 4 نظر / 8 بازدید
h-darman

سلام و خسته نباشيد. بعد از مدت ها سری به وبلاگتان زدم . بسيار مفيد و خواندنی است . باتشکر

mona

سلام خیلی وبلاگ خوبی دارید اما هنوز به نظر من یک مقدار کمبود داره که با کامل کردن مطالب عالی تر میشه.

عاطفه

سلام اول ازهمتون به خاطر همچين وبلاگ خوب و پر پرو پيمونی تشکر می کنم..من خيلی تصدفی با سايتتون آشنا شدم..اطلاعات که به من داد خيلی تو روند پروژم کمک کرد.... يه سوالی داشتم من يه سری اطلاعات در مورد مرکز هنرنای نمايشی لينکلن ميخواستم. يه چيزايی تو سايتتون در مورد فضاهای الحاقی جديد مرکز لينکلن بود ملی من اطلاعات دقيق تری برای پروژه ی دانشگاهيم می خوام. . من دانشجوی سال آخر معماری شيرازم.. برای پایان نامم لازم دارم. پلانها. مقطع و احيانا اگر نمايی ازش داشته باشيد.. بايد برنامه فيزيکی از داخلش بکشم بيرون...ممنون مي شم اگه بهم کمک کنيد يا لااقل بگيد از کجا می تونم پيدا کنم ... بازم به خاطر وبلاگ خوب و پر محتوی تون ممنون.